آيةالله نوری‌همدانی: قرآن حاکم بر همه جهات زندگی ماست

گروه انديشه: قرآن، كتاب كرامت است و بر تمام جهات زندگی از جمله اقتصاد، فرهنگ، سياست و اقتدار ما حاكم است و جز افراد پاكيزه قابليت درك و فهم آن را نخواهند داشت.

48847_1thnori_hamedani.jpg

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، مراسم اختتاميه چهارمين جشنواره قرآن و عترت بسيج دانش‌آموزی، با حضور آيت‌الله نوری همدانی در بيت ایشان برگزار شد.

آيت‌الله نوری همدانی با بهره‌گيری از روايات اهل‌بيت(ع) اظهار داشت: كسانی كه در سنين جوانی قرآن در پوست، گوشت و روح آنان آميخته شود، نزد خداوند دارای عزت و منزلت هستند و خداوند آنها را با پيامبران خود همنشين می‌گرداند.

وی با اشاره به ابتكار مقام معظم رهبری، در نامگذاری امسال به نام پيامبر اعظم (ص) خواستار توجه مردم به ويژه جوانان به قرآن كريم شده و افزودند: پيشرفت‌های مسلمانان در سايه توجه به قرآن حاصل شده به گونه‌ای كه قرآن، مردم جاهليت را به يك امت واحده و قدرتمند تبديل نمود، ولی در يك فاصله زمانی به واسطه دور شدن از قرآن و احاطه استبداد و استعمار، مسلمانان دچار انحطاط شدند.

آيت‌الله نوری همدانی، با استناد به آيات قرآنی، بيان داشتند: قرآن، كتاب كرامت است و در تمام جهات زندگی از جمله اقتصاد، فرهنگ، سياست و اقتدار ما حاكم است و جز افراد پاكيزه قابليت درك و فهم آن را نخواهند داشت.

خاطرنشان می‌شود در ابتدای اين ديدار رييس سازمان بسيج دانش آموزی، با ارائه گزارشی از عملكرد اين سازمان اظهار داشت: بسيج دانش‌آموزی به منظور ترويج فرهنگ قرآن و عترت در سطح جامعه و شناسايی استعدادهای درخشان در ميان دانش‌آموزان بسيجی و نيز معرفی الگوهای موفق و برتر قرآنی، همه ساله اقدام به برگزاری جشنواره قرآن و عترت در سه رشته حفظ، قرائت و درك مفاهيم قرآن و نهج‌البلاغه می‌كند

/ 0 نظر / 4 بازدید