تأسيس وزارتخانه قرآنی ضروری است

گروه فعاليت‌های قرآنی: ايجاد و تاسيس يك وزارتخانه به نام وزارتخانه قرآن و عترت ضروری است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، «لاله افتخاری»، نماينده تهران و عضو كميسيون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، امروز يكشنبه 17 ارديبهشت در نطق پيش از دستور جلسه علني مجلس با تأكيد بر راه‌اندازی يك وزارتخانه مستقل، مشخص و پاسخگوی قرآن يادآور شد: با گذشت ‪ ۲۷‬سال از پيروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام قرآنی، هنوز يك متولی واحد و مشخص در حوزه فعاليت‌ها و امور قرآنی و يك وزارتخانه مستقل «قرآن و عترت» در كشور وجود ندارد.

 افتخاری: با گذشت ‪ ۲۷‬سال از پيروزی انقلاب يك وزارتخانه مستقل «قرآن و عترت» در كشور وجود ندارد.

وي در ادامه گفت: دستگاهی وجود ندارد تا از حقوق قرآن‌پژوهان، قاريان، حافظان و خدمتگزاران قرآنی، اين يادگار گرانقدر بر جای مانده از پيامبر اعظم(ص) دفاع كند.

فقدان تعلیم و تربیت شایسته در حوزه فعالیت‌های قرآنی

وی افزود: تشكيل يك وزارتخانه مستقل به نام وزارتخانه ‌قرآن و عترت‌ عاملی ‌در جهت‌حمايت، هدايت، نظارت،ساماندهی و هدفمندی فعاليت‌های قرآنی اعم از دولتی و خصوصی و نيز دوری ازموازی‌كاری‌های نهادهای تبليغی و قرآنی، پركردن خلأها، پاسخگويی به شبهات و نيازهای جامعه و تجميع و پراكندگی مسؤليت‌ها بپردازد.

 قاريان و حافظان حامی ندارند دستگاهی وجود ندارد تا از حقوق قرآن‌پژوهان، قاريان، حافظان و خدمتگزاران قرآنی، اين يادگار گرانقدر بر جای مانده از پيامبر اعظم(ص) دفاع كند.

عضو كميسيون فرهنگی مجلس وضعيت جامعه قرآنی را نامطلوب توصيف و تصريح كرد: علی‌رغم ‌توجه مسؤلان دولتی و فرهنگی كشور به قرآن و فراهم سازی زمينه‌های رشد مردم در امر قرائت، حفظ و درك مفاهيم و گسترش فرهنگ آن و كسب موفقيت‌های چشمگير درعرصه‌های ملی و بين‌المللی، هنوز رشد و ارتقا در حوزه تعليم و تربيت قرآنی به جايگاه واقعی خود نرسيده است.

افتخاری در ادامه سياست‌گذاری دولتی فعلی را در حوزه قرآنی ادامه راه دولتی پيشين دانست و افزود: هنوز حمايت‌ها و برنامه‌ريزی‌های قرآنی متأثر از هنجارها و نابهنجاري‌های دولت‌های گذشته و نگاه اقتصاد محور و مادي‌گرای برخي مسئولان است.

 ادامه راه دولت گذشته هنوز حمايت‌ها و برنامه‌ريزی‌های قرآنی متأثر از هنجارها و نابهنجاريهای دولت‌های گذشته است.

وی همچنين از نظرخواهی و گفت‌و‌گوی اعضای كميسيون فرهنگی مجلس با عمده مسؤلان اجرايی و صاحبنظران وفعالان قرآنی خبر داد و گفت: توزيع بودجه سال ‪ ۸۵‬در حمايت از تشكل‌های غيردولتی قرآنی، تبليغی، دينی برعهده كميته‌ای كه يكی از اعضای آن نمايندگان مجلس شورای اسلامی است.

اين نماينده مجلس در خاتمه از دولت و مجلس خواست تا هر چه سريع‌تر نخستين جلسه اين كميته تشكيل شود.

/ 0 نظر / 7 بازدید