مراسم افتتاحيه چهاردهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن

چهاردهمين آغاز78.jpgمراسم افتتاحيه چهاردهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم ساعت 10:30 روز سه‌شنبه چهارم مهر‌ماه سال جاري در محل نمايشگاه واقع در مصلّي امام خميني(ره) و با حضور آقايان صفارهرندي و حجه الاسلام مصلحي و جمعي از دست‌اندركاران امور قرآني كشور برگزار شد.


   مراسم افتتاحيه چهاردهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم ساعت 10:30 روز سه‌شنبه چهارم مهر‌ماه سال جاري در محل نمايشگاه واقع در مصلّي امام خميني(ره) و با حضور آقايان صفارهرندي- وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، حجه الاسلام مصلحي – رياست سازمان اوقاف و امور خيريه و جمعي از دست‌اندركاران امور قرآني كشور برگزار شد.


   در ابتداي اين مراسم، دكتر خواجه پيري، رياست شوراي سياست‌گذاري چهاردهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم در سخناني، ضمن ارائه‌ي گزارشي از روند برگزاري نمايشگاه به تشريح بخش‌هاي مختلف نمايشگاه پرداخت.


   در ادامه حسين صفارهرندي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در سخناني با اشاره به بركات ماه مبارك رمضان و تقارن اين ماه با هفته‌ي دفاع مقدس، نقش قرآن را در تعالي جامعه پراهميت برشمرده و افزود: «اگر آموزه‌هاي قرآني در هنر ما نباشد، ما آن را قبول نداريم و حاضر نيستيم به عنوان اداره‌كنندگان فرهنگ كشور با اين رويكرد اوقاتي از مردم را اشغال كنيم».


   وي با تأكيد بر اينكه اگر با هر نسبتي دستورالعمل‌هاي اداره كشور را با قرآن هماهنگ كنيم، پيروز خواهيم بود، گفت: «همه توفيق ما زماني حاصل مي‌شود كه نسبت ميان قرآن و اهالي قرآن با آنچه كه به‌نام فرهنگ در كشور جاري است يك نسبت كاملاً تودرتو باشد».


   صفارهرندي افزود: «ما دو رويكرد به قرآن مي‌توانيم داشته باشيم، اول رويكرد به ظاهر قرآن و دوم رفتن به سراغ باطن و مفهوم آن. البته براي رسيدن به مفهوم متعالي قرآن بايد از ظواهر نيز گذر كنيم».


    وي در ادامه تأكيد كرد: «اما نبايد در ظاهر متوقف شويم و قرآن را موزه‌اي كنيم و آنقدر آن‌را آرايش دهيم كه ديگر نتوان به آن نزديك شد».


   صفارهرندي در پايان ضمن تجليل از طرح‌هايي هم‌چون تلاوت نور خواهان اشاعه‌ي هر چه بيشتر فرهنگ تلاوت و تفسير قرآن در تمام بخش‌هاي جامعه شد.


در انتهاي اين مراسم وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به اتفاق ساير شركت كنندگان به صورت نمادين از زير قرآن عبود كرده و از بخش‌هاي گوناگون نمايشگاه بازديد نمودند.


1038405324p23.jpg

/>

/ 2 نظر / 13 بازدید
مهدی موعود

سلام ويدوم ديدوم خب بید

امیر

سلام از اينکه به وبلاگم سر زديد ممنونم اما چيزی که من از وبلاگتون فهميدم انگار وبلاگ شما يک وبلاگ خبريه قرآنيه اينم بد نيست بيشتر هم می تونيد کار کنيد از خبرهای موسستون هم بگيد