but.jpg  دشمنان نگران بازيابي هويت اسلامي در دنياي اسلام هستند


تهران، ايرنا ‪۸۵/۰۲/۱7‬

"محمود احمدي نژاد" رييس جمهوري اظهار داشت: مخالفت دشمنان به علت نگراني آنها از بازيابي هويت اسلامي در دنياي اسلام توسط ايران است. رييس جمهوري روز يكشنبه در همايش فرماندهان و مديران نيروي مقاومت بسيج تهران افزود: دشمنان ما از رشد خودباوري، ايمان اسلامي و پيشرفتهاي علمي و صنعتي دنياي اسلام هراس دارند. وي با بيان اينكه "استكبار در كشورهاي مختلف جهان و بويژه كشورهاي مسلمان به بهانه‌هاي مختلف دخالت و درگيري ايجاد كرده است"، اضافه كرد: آنها اصولا نمي‌خواهند كه دنياي اسلام توسعه و پيشرفت داشته باشد. احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه "مخالفت استكبار جهاني با ايران بسيار جدي تر است"، ادامه داد: اگر تمامي كشورهاي منطقه به فن‌آوري هسته‌اي دست پيدا كنند، آنها را نگران نمي‌كند اما از موفقيت ايران آشفته و نگران هستند. رييس جمهوري اظهار داشت: آنها در ملت ايران ويژگيهايي مي‌بينند كه اين ويژگيها آنها را نگران كرده است چرا كه مي‌دانند ملت ايران بهره‌مند از استعدادهاي شگرف انساني است، از يك نظام ارزشي قابل بهره‌برداري و الگوگيري برخوردار است و مي‌تواند بسرعت در همه عرصه‌ها به يك الگو تبديل شود. رييس جمهوري تاكيد كرد: ملت ايران اين استعداد را دارد كه با دستيابي به فن‌آوري نوين به سرعت به يك قدرت بلامنازع در جهان تبديل شود. احمدي نژاد با اشاره به اينكه "با گذشت مدت كوتاهي‌از اعلام خبر دستيابي ايران به فن‌آوري هسته‌اي مناسبات منطقه‌اي و جهاني بسرعت تغيير كرد"، اظهار داشت: دشمنان تصور مي‌كنند اگر تصميمات نامشروع خود را در پشت نقاب شوراي امنيت بگيرند، اقداماتشان مشروع خواهد شد. رييس جمهوري با تاكيد بر اينكه "ما بارها اعلام كرده‌ايم كه خواهان صلح و آرامش در جهان هستيم"، اضافه كرد: پيشرفت و اقتدار ما تهديد عليه هيچ ملتي نيست.
وي خاطرنشان كرد: اگر بر خلاف قوانين بخواهند تصميمات نادرست عليه ايران بگيرند و بيانيه و قطعنامه صادر كنند، بايد بدانند كه ملت ايران قطعنامه نامشروع آنها را به ديوار مي‌زند ! احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه "فهرست جنايات استكبار جهاني فراوان است و وجود آنها مملو از خباثت است"، اضافه كرد: ما اهل ظلم نيستيم اما ظلم را هم نمي‌پذيريم و اگر بخواهند براي ما محدوديت ايجاد كنند، صد برابر به خودشان باز مي‌گردد. رييس جمهوري به نقش سازمانهاي بين‌المللي در صيانت از حقوق ملتها اشاره كرد و گفت: سازمانها و نهادهاي حقوقي و بين‌المللي براي صيانت از حقوق ملتها تاسيس شده‌اند اما امروز مي‌بينيم كه نقش اين سازمانها فقط به ترجمه حرفهاي چند قدرت بزرگ زورگو تبديل شده است. وي تاكيد كرد: اگر امضاي يك معاهده بين‌المللي موجب نقض حقوق يك ملت شود، آن ملت در تصميم خود تجديدنظر خواهد كرد و آن معاهده بي‌اعتبار مي شود. احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه "دشمنان مي‌دانند كه قادر به مقابله با جمهوري اسلامي ايران نيستند"، بحث تحريم عليه ايران را "بي‌معنا" توصيف كرد و گفت: آنها چيزي به ما نمي‌دهند كه بخواهند ما را تحريم كنند. رييس جمهوري يادآور شد: ما ‪ ۲۷‬سال است كه در مورد تهيه قطعات اصلي تحريم هستيم اما خودمان نيازهاي خود را تامين كرده‌ايم، بعد از اين هم نيازهايمان را تامين خواهيم كرد. وي خطاب به دشمنان ملت ايران گفت: اينقدر خود را نزد ملتها منفور نكنيد و كاري نكنيد كه نفرت از شما نزد ملتهاي جهان هر روز شعله‌ورتر شود. احمدي نژاد "سست كردن ملت ايران و متزلزل كردن صفوف يكپارچه ملت را تنها نقطه اميد دشمنان" عنوان كرد و گفت: دشمنان نظام اسلامي از بيرون و داخل سرپنجه‌هاي خود را فعال كرده‌اند تا صفوف يكپارچه ملت را متزلزل كنند اما اطمينان داريم كه اين بار هم به لطف الهي دست خالي مي‌مانند.
رييس جمهوري تصريح كرد: دشمنان بدانند كه ملت ايران از توانمنديهاي لازم براي صيانت از مواضع و منافع خود برخوردار است و امروز هم به فن‌آوري هسته‌اي دست يافته است و از اين موضع با دنيا صحبت مي‌كند. وي با تاكيد بر اينكه "ما با قدرتهاي زورگو هنوز برخورد نكرده‌ايم"، اظهار داشت: سراسر وجود آنها ضعف است و قوي تر و بزرگ تر از اينها در تاريخ از بين رفته‌اند، نه اينها از ابوجهل‌ها قويترند و نه ما از مسلمانان صدر اسلام ضعيف تريم. احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود "ساختن كشور را ماموريت مهم آحاد جامعه" دانست و گفت: امروز همه وظيفه داريم بر اساس رهنمودهاي مقام معظم رهبري، ايراني آباد و مقتدر برپا كنيم تا الگوي بشريت براي يك زندگي سعادتمند باشيم. رييس جمهوري با بيان اينكه "همه امكانات براي تحقق اين ماموريت فراهم است"، ادامه داد: امروز بهترين نيروي انساني و ارزشمندترين نظام فكري و ارزشي و پاكترين جوانان كه عمدتا در قالب بسيج سازماندهي شده‌اند براي ساختن كشور و تحقق اين ماموريت مهم آماده هستند. وي افزود: اميدواريم بسيج سازندگي امروز هم مانند دوران گذشته كه پرچمدار اخلاص، تقوا و عدالت بود، پرچمدار ساختن عالمانه كشور عزيزمان باشد و اين مهم شدني است. احمدي نژاد برنامه‌هاي طراحي شده از سوي نيروي مقاومت بسيج براي سال جاري را "بسيار خوب" توصيف كرد و گفت: هدف از اين برنامه‌ها بايد تقويت خودباوري جوانان باشد. در صورت تقويت خودباوري جوانان براي ساختن كشور مي‌توان يك شبه، ره صد ساله را پيمود. رييس جمهوري اظهار اميدواري كرد "با برنامه‌ريزيهاي انجام شده در نيروي مقاومت بسيج، عرصه جديدي از حضور جوانان براي ساختن كشور آماده شود و اين برنامه‌ريزي براي توسعه و پيشرفت مورد استفاده قرار گيرد."

/ 0 نظر / 9 بازدید